Super Charty O NAS About Us


Witamy na stronie hodowli charcików włoskich oraz chartów rosyjskich.Super Charty FCI oficjalnie powstały w 2013 roku, kiedy to zarejestrowaliśmy nasz przydomek hodowlany w Związku Kynologicznym w Polsce oraz w Federation Cynologique Internationale (FCI).

Pierwszy chart trafił do nas w 2010 roku - był to borzoj ARI Aqua Pura. Już wtedy wiedzieliśmy, że nie będzie to ostatni chart w naszym domu. Nie minęło wiele czasu jak dołączyła do nas suczka charcika włoskiego Lea z Ochoczej i to był dopiero początek wielkiej pasji.

Charty są uzależniające - kiedy raz pokochasz charcie serce, to już wiesz, że bez tej miłości nie można żyć. Chart to niewinność, wrażliwość, piękno, elegancja, szlachetność, emocje, czysta energia, majestatyczność, ekspresyjność, to prawdziwa pasja. Nasza hodowla to nasz dom. Wszystkie psy są pełnoprawnymi członkami rodziny i uczestniczą w codziennym życiu, w różnych wydarzeniach oraz podróżach. W naszej pracy hodowlanej stawiamy nie tylko na piękno, elegancję, ruch, ale też na bardzo ważne , a niestety często zapominane cechy : przyjacielski, zrównoważony charakter oraz zacięcie sportowe i oczywiście zdrowie. Nasze charty oprócz pojawiania się na "konkursach piękności", są też aktywnymi sportowcami i uczestnikami imprez sportowych - głównie coursingów. Z zawodu jestem lekarzem weterynarii z ukończoną specjalizacją z zakresu chorób psów i kotów. Kładę ogromny nacisk na kondycję zdrowotną moich małych i większych przyjaciół, dlatego moje psy są przebadane w kierunku chorób oczu, serca, tarczycy, układu ruchu oraz chorób genetycznych. Ukończyłam także kurs asystenta kynologicznego X grupy w eksterierze oraz sporcie.

Życzymy miłego spędzania czasu na naszej stronie. W razie wszelkich pytań zapraszamy do FAQ, a jeśli mają Państwo inne pytania zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.